Класична гітара для дітей та дорослих!

x_e2b39117

 

Уроки гри на акустичній гітарі для дітей та дорослих

Уроки гри на гітарі можна розпочинати у віці 6-ти років. Звучання акустичної гітари виховує музичний слух і смак вашої дитини. Разом із вивченням нотної грамоти, ми будемо підбирати улюблені пісні та вчитися акомпанувати власному співу.

Як правило, «класика» часто є невід'ємною частиною музичної освіти для професійного гітариста будь-якого напрямку. Однак не варто думати, що цей інструмент консервативний, складний та недоступний гітаристу-аматору. Разом з академічним репертуаром ви будете виконувати нескладні твори в стилі «фламенко» або акомпанементи до пісень улюблених виконавців. Педагоги нашої школи допоможуть вам опанувати техніку гри на класичній гітарі та підберуть цікавий репертуар.

Уроки гітари для дорослих будуються за спеціальною методикою, яка націлена на те, щоб вже на перших уроках ви змогли зіграти у найпростішому варіанті ваші улюблені пісні та композиції.

Яка різниця між класичною та акустичною гітарами?

Класичну гітару завжди протиставляли акустичній. І це не дивно, адже на перший погляд вони досить схожі. Та будь-який музикант скаже, що різниця між ними полягає в конструкції, звучанні та складності виконання. «Класика» має декілька ключових відмінностей — витонченіші форми, доволі широкий гриф і нейлонові струни. Звучання такої гітари м'яке та прозоре. Зі свого боку на «акустику» встановлюються виключно металеві струни, а сам інструмент виглядає дещо масивніше.

Жанровий репертуар для класичної гітари величезний — від музики епохи відродження до джазу. Але насамперед, це твори в класичному стилі. Пальцевий метод гри на класичній гітарі (фінґерстайл) дозволяє не тільки видобувати звуки різних тембрів, але й грати багатоголосу музику, відтворюючи звучання одразу декількох інструментів. Класична гітара ідеально підходить для виконання іспанської та латиноамериканської музики, а також композицій, у котрих домінують запальні ритми. 

Цікаво

Слово "гітара" походить від санскриту, від слова “кутур” - “чотириструнний”. Історія її виникнення сягає вглиб тисячоліть та веде свій початок від колиски нашої цивілізації - Стародавнього Сходу. Розвиваючись та вдосконалюючись протягом століть, гітара отримала добре знайому усім форму та будову. Перше зображення музичного інструменту, який за формою нагадує гітару, виявили під час археологічних розкопок храму в Нуффарі, розташованому на колишній території Вавилонії (нині Ірак).

Розквіт музичної культури Європи в епоху Відродження посприяв і розвитку гітарного мистецтва в Іспанії. Наприкінці XVIII ст. гітара починає свій тріумфальний хід по країнах світу та у першій половині XIX ст. в Європі починається "золотий вік" гітари. Для неї пишуть музику такі всесвітньовідомі композитори, як Ф. Шуберт, Г. Берліоз та К. М. Вебер. Геніальний скрипаль Н. Паганіні був також прекрасним гітаристом та написав більше 150-ти творів для гітари. Багато його сучасників вважали, що своєю блискучою майстерністю він певною мірою був зобов'язаний саме гітарі. У цей час з’являються видатні виконавці-віртуози  та композитори, які підняли мистецтво гри на гітарі на принципово новий рівень та заклали фундамент класичної музичної літератури для неї. Це іспанці Ф. Сор і Д. Агуадо, італійці Джуліані, Ф. Каруллі та М. Каркассі.

У середені XIX століття в Європі починається період занепаду гітарного мистецтва, який затягнувся більш ніж на 50 років. У 1870-х роках в Іспанії зароджується рух Renacimiento за відродження гітарного мистецтва. Розквіт Renacimiento припав на 80-90-ті роки та саме в цей час світ дізнався про гітариста та композитора Франсиско Таррега. Саме йому Іспанія зобов'язана початком відродження гітарного мистецтва. Його вважають батьком сучасної класичної гітари.

Одним із найталановитіших та блискучих гітаристів XX століття не тільки в Іспанії, але й у всьому світі, був Андрес Сеговія. Сеговія зробив величезний внесок у розвиток гітарного мистецтва. Удосконалив та розширив репертуар Тарреги, завдяки Сеговії в більшості консерваторій та музичних училищ світу був введений клас гітари. Саме завдяки йому сьогодні гітара — один з найпопулярніших інструментів. Його спілкування, тісні творчі контакти з багатьма видатними композиторами породили сучасний гітарний репертуар високого художнього потенціалу.

Починаючи з XX ст. гітара впевнено і стрімко входить у музичну європейську культуру. З’вляються композитори та гітаристи-віртуози, такі як Ейтор Вілла-Лобос, Барріос Мангоре, Джон Дюарт, Лео Брауер, Карло Домініконі, Ролан Дієнс.

Ямашита Кадзухіто — один з найпомітніших сучасних класичних гітаристів. Його виконання відрізняється філігранною технікою, широкими динамічними градаціями звучання, глибоким розумінням стилю. Ямашита розширив арсенал сучасних технічних засобів виконання, вживаючи різні типи тремоло, резонансних звучань та ін. Репертуар Ямашита охоплює твори від епохи Ренесансу до сучасних композицій. Він охоче бере участь у великих проектах, пов'язаних зі звукозаписом: записав повне зібрання творів Фернандо Сора на 16-ти компакт-дисках, а також всі сонати, партіти та сюїти Й.С.Баха для скрипки, віолончелі, флейти та лютні у власному перекладі для гітари.

 

Для всіх своїх учнів ми проводимо безкоштовну консультацію. Вартість повного курсу, а також ціну одного заняття на гітарі рекомендуємо уточнити. Ми регулярно проводимо акції та надаємо різні знижки.